Muzeum a galerie Sovovy mlýny na Kampě

20.3.2014

Podíleli jsem se na obnově technologií sloužících pro provoz muzea, jako je kotelna a strojovny chlazení. To vše bylo zničeno v červnu 2013 velkou vodou.

Muzeum Kampa bylo v červnu 2013 opět postiženo velkou vodou, která se prohnala Prahou. Objekt muzea byl zatopen zhruba do metrové výšky. Veškeré technologie sloužící pro provoz muzea, jako je kotelna, strojovny chlazení, to vše bylo velkou vodou zničeno a muselo být obnoveno.

Sovovy mlýny

Při rekonstrukci muzea, která probíhala za omezeného provozu, kde mimo rozsáhlých stavebních prací, probíhala kompletní výměna VZT jednotek a rozvodů, se naše společnost účastnila formou dodávky a instalace nového strojního chlazení. Toto chlazení zajišťuje výrobu chladné vody pro jednotlivé vzduchotechnické jednotky a fancoily v objektu.

 

Jeden z chladičů jsme instalovali v suterénu musea. Chladič má chladící výkon 33kW a byl napojen na oddělený vzduchem chlazený kondenzátor, který zůstal ponechán stávající na terase administrativní části muzea.

Druhý chladič s chladícím výkonem 148kW byl instalován do venkovní strojovny chlazení, kde byl demontován stávající poškozený chladič. Chladič je vybaven dvojicí oběhových čerpadel a akumulační nádrží. Při instalaci jsme se museli vyrovnat s minimem prostoru, který jsme měli pro instalaci chladiče k dispozici po demontáži původní technologie.

Sovovy mlýny

Pro přesun chladiče z nákladního auta na místo musel být použit jeřáb, který ale s ohledem na jeho hmotnost musel stát mimo prostor musea.

Sovovy mlýny

Chladič byl proto přemisťován přes obvodovou zeď a dosedl na místo s milimetrovou přesností

Sovovy mlýny
Poptávkový formulář

Novinky

eli

eli

BSJ dodala chlazení do haly společnosti Kiswire

BSJ dodala chlazení do haly společnosti Kiswire

13.1.2017

Kiswire Cord Czech je nový výrobní závod sídlící mezi Mostem a Žatcem v průmyslové zóně Triangle. Jihokorejská společnost Kiswire zde postavila halu na výrobu patních lanek do pneumatik, která má být uvedena do provozu v dubnu 2017. Společnost BSJ group realizovala v tomto objektu kompletní systémy chlazení technologií a chlazení administrativní části.

Více informací...
BSJ group opět sponzorovala galavečer bojových sportů

BSJ group opět sponzorovala galavečer bojových sportů

2.12.2016

V sobotu 19. listopadu 2016 se v plzeňské hale TJ Lokomotiva uskutečnil galavečer bojových sportů s mezinárodní účastí Souboj titánů – Clash Fighting Championship. Tentokrát byl ve znamení velkých změn – proběhly fighty v oktagonu pod záštitou české asociace smíšených umění - MMAA. BSJ group byla opět jedním z hlavních sponzorů celého večera a samozřejmě její zástupci nemohli v hale chybět.

Více informací...
Chlazení a stlačený vzduch pro EPT

Chlazení a stlačený vzduch pro EPT

23.11.2016

Zástupci společnosti BSJ group se zúčastnili slavnostního otevření výrobní haly EPT connector v Habartově. Tento nový provoz, postavený na ploše 6000 m2, je jedním z nejlépe technologicky vybavených podniků v kraji. BSJ group v této nové výrobní hale instalovala kompletní technologie průmyslového chlazení a stlačeného vzduchu.

Více informací...

Kontakt

BSJ Group s.r.o.
Václavské nám. 19, Praha 110 00
tel.: +420 373 395 445

Menu Úvodní strana
Menu