Rekuperace tepla z kompresorů

Při dnešních vysokých cenách energií je důležité maximálně zefektivnit výrobní proces nejen po stránce vlastní výroby, ale také minimalizovat energetické nároky celého systému. Z tohoto důvodu by se měl každý provozovatel zajímat, kde při výrobě vzniká nějaká odpadní energie, která by šla dále využít v rámci vlastní výroby, což je nejideálnější možnost nebo pro systém vytápění budovy a ohřev teplé vody.

U většiny typů nových i stávajících kompresorů lze instalovat do jeho olejového okruhu rekuperační tepelný výměník olej/voda. Tento výměník je vždy speciálně navržen pro daný typ kompresoru a aplikaci pro kterou bude získané teplo sloužit. Jiný výměník bude například pro využití tepla do systému vytápění a jiný pro ohřev teplé užitkové vody.

Buďte i vy dobrými hospodáři, kterým životní prostředí není lhostejné!

Instalace rekuperace kompresoru 55kW pro vytápění haly s rozměry 90x40x9m s tepelnou ztrátou 70kW. Úspora energie 107MWh, tomu odpovídá úspora plynu 12000m3.
Poptávkový formulář

Novinky

eli

eli

BSJ dodala chlazení do haly společnosti Kiswire

BSJ dodala chlazení do haly společnosti Kiswire

13.1.2017

Kiswire Cord Czech je nový výrobní závod sídlící mezi Mostem a Žatcem v průmyslové zóně Triangle. Jihokorejská společnost Kiswire zde postavila halu na výrobu patních lanek do pneumatik, která má být uvedena do provozu v dubnu 2017. Společnost BSJ group realizovala v tomto objektu kompletní systémy chlazení technologií a chlazení administrativní části.

Více informací...
BSJ group opět sponzorovala galavečer bojových sportů

BSJ group opět sponzorovala galavečer bojových sportů

2.12.2016

V sobotu 19. listopadu 2016 se v plzeňské hale TJ Lokomotiva uskutečnil galavečer bojových sportů s mezinárodní účastí Souboj titánů – Clash Fighting Championship. Tentokrát byl ve znamení velkých změn – proběhly fighty v oktagonu pod záštitou české asociace smíšených umění - MMAA. BSJ group byla opět jedním z hlavních sponzorů celého večera a samozřejmě její zástupci nemohli v hale chybět.

Více informací...
Chlazení a stlačený vzduch pro EPT

Chlazení a stlačený vzduch pro EPT

23.11.2016

Zástupci společnosti BSJ group se zúčastnili slavnostního otevření výrobní haly EPT connector v Habartově. Tento nový provoz, postavený na ploše 6000 m2, je jedním z nejlépe technologicky vybavených podniků v kraji. BSJ group v této nové výrobní hale instalovala kompletní technologie průmyslového chlazení a stlačeného vzduchu.

Více informací...

Kontakt

BSJ Group s.r.o.
Václavské nám. 19, Praha 110 00
tel.: +420 373 395 445

Menu Úvodní strana
Menu