Rekuperace tepla z odpadních vod

Teplo lze také získat z průmyslové odpadní vody, která může odcházet z různých výrobních procesů (výplach zásobníků, oplach a chlazení výrobků atp.) o teplotě 20-40°C bez využití. Když někde voda odtéká, tak musí na druhé straně také přitékat. Standardně má přitékající studená voda teplotu 8-10°C, takže pokud by se dala předehřát odpadní vodou na teplotu 15-30°C, tak to znamená velké energetické úspory na jejím dalším dohřevu na požadovanou teplotu.

U využití odpadních vod je ale důležité znát souběh odváděné teplé vody a přiváděné studené vody a tlakové poměry obou vod. Většinou je teplá odpadní voda beztlaká a samospádem teče do kanalizačního systému. Pak je nutno instalovat sběrnou nádrž, ze které se pak voda přečerpává přes rekuperační výměník do kanalizace. Toto vše jsme schopni posoudit a navrhnout systém řešení včetně prvotní cenové kalkulace s výpočtem návratnosti, aby měl investor dostatek informací pro rozhodnutí o realizaci tohoto úsporného opatření.

Poptávkový formulář

Novinky

eli

eli

BSJ dodala chlazení do haly společnosti Kiswire

BSJ dodala chlazení do haly společnosti Kiswire

13.1.2017

Kiswire Cord Czech je nový výrobní závod sídlící mezi Mostem a Žatcem v průmyslové zóně Triangle. Jihokorejská společnost Kiswire zde postavila halu na výrobu patních lanek do pneumatik, která má být uvedena do provozu v dubnu 2017. Společnost BSJ group realizovala v tomto objektu kompletní systémy chlazení technologií a chlazení administrativní části.

Více informací...
BSJ group opět sponzorovala galavečer bojových sportů

BSJ group opět sponzorovala galavečer bojových sportů

2.12.2016

V sobotu 19. listopadu 2016 se v plzeňské hale TJ Lokomotiva uskutečnil galavečer bojových sportů s mezinárodní účastí Souboj titánů – Clash Fighting Championship. Tentokrát byl ve znamení velkých změn – proběhly fighty v oktagonu pod záštitou české asociace smíšených umění - MMAA. BSJ group byla opět jedním z hlavních sponzorů celého večera a samozřejmě její zástupci nemohli v hale chybět.

Více informací...
Chlazení a stlačený vzduch pro EPT

Chlazení a stlačený vzduch pro EPT

23.11.2016

Zástupci společnosti BSJ group se zúčastnili slavnostního otevření výrobní haly EPT connector v Habartově. Tento nový provoz, postavený na ploše 6000 m2, je jedním z nejlépe technologicky vybavených podniků v kraji. BSJ group v této nové výrobní hale instalovala kompletní technologie průmyslového chlazení a stlačeného vzduchu.

Více informací...

Kontakt

BSJ Group s.r.o.
Václavské nám. 19, Praha 110 00
tel.: +420 373 395 445

Menu Úvodní strana
Menu