BSJ se podílela na vybavení nového heliportu v Plzni

29.1.2016

BSJ se podílela na vybavení nového heliportu v Plzni

Fakultní nemocnice Plzeň zprovoznila nový heliport, který se řadí k nejmodernějším z celé České republiky. Kromě heliportu je novinkou v plzeňském traumacentru také nová předávací zákroková místnost, jež sousedí s důležitým místem pro vyšetření CT. Na tomto zásadním projektu, který slouží více než milionu obyvatel, se podílela společnost BSJ Group, s.r.o.

V polovině prosince roku 2015 zprovoznila fakultní nemocnice nový heliport. Ten zajistí podstatné zkrácení doby transportu pacienta. Součástí výstavby byla také realizace nového krytého spojovacího tunelu. Díky němu se pacient dostane krytou cestou a bez nutnosti použít sanitku či výtah přímo do předávací místnosti. K odbornému vyšetření se tak postižený dostane o pět minut rychleji - o minuty, které jsou často v životě ohroženého člověka klíčové.

Předávací místnost navazuje na provoz urgentního příjmu a traumacentra, kde přebírají pacienta od leteckých záchranářů.

A právě na stavbě přijímací místnosti se podílela plzeňská společnost BSJ Group, s. r. o., která zde instalovala dvojlůžkový zdrojový most Atlas, včetně rozvodů medicinálních plynů.

Zmíněné zdrojové mosty slouží k přivedení medicinálních plynů a elektrických sítí do těsné blízkosti lůžka pacienta. Nejčastěji se jedná o oddělení ARO, JIP a další nadstandardně vybavená oddělení.

Zdrojový most zajišťuje optimální rozmístění přístrojů okolo lůžka pacienta. Vybavenost těchto jednotek se liší podle nároků jednotlivých oddělení - zadavatele.

Stavba nového heliportu byla zahájena v dubnu 2015 a první zkušební přistání se uskutečnilo již v prosinci téhož roku. Celkové náklady na výstavbu nového heliportu byly vyčísleny na 45 milionů korun, z toho 29,75 milionu pokryly evropské dotace a 15,25 milionu financovala nemocnice z vlastních zdrojů.

-japa-

www.youtube.com (Zak TV - reportáž začíná v čase 9:20 min.)

www.fnplzen.cz

Poptávkový formulář

Novinky

eli

eli

BSJ dodala chlazení do haly společnosti Kiswire

BSJ dodala chlazení do haly společnosti Kiswire

13.1.2017

Kiswire Cord Czech je nový výrobní závod sídlící mezi Mostem a Žatcem v průmyslové zóně Triangle. Jihokorejská společnost Kiswire zde postavila halu na výrobu patních lanek do pneumatik, která má být uvedena do provozu v dubnu 2017. Společnost BSJ group realizovala v tomto objektu kompletní systémy chlazení technologií a chlazení administrativní části.

Více informací...
BSJ group opět sponzorovala galavečer bojových sportů

BSJ group opět sponzorovala galavečer bojových sportů

2.12.2016

V sobotu 19. listopadu 2016 se v plzeňské hale TJ Lokomotiva uskutečnil galavečer bojových sportů s mezinárodní účastí Souboj titánů – Clash Fighting Championship. Tentokrát byl ve znamení velkých změn – proběhly fighty v oktagonu pod záštitou české asociace smíšených umění - MMAA. BSJ group byla opět jedním z hlavních sponzorů celého večera a samozřejmě její zástupci nemohli v hale chybět.

Více informací...
Chlazení a stlačený vzduch pro EPT

Chlazení a stlačený vzduch pro EPT

23.11.2016

Zástupci společnosti BSJ group se zúčastnili slavnostního otevření výrobní haly EPT connector v Habartově. Tento nový provoz, postavený na ploše 6000 m2, je jedním z nejlépe technologicky vybavených podniků v kraji. BSJ group v této nové výrobní hale instalovala kompletní technologie průmyslového chlazení a stlačeného vzduchu.

Více informací...

Kontakt

BSJ Group s.r.o.
Václavské nám. 19, Praha 110 00
tel.: +420 373 395 445

Menu Úvodní strana
Menu